TJ Sebuzín 2:1 vs FK Velké Březno

V sobotu na naše hřiště zavítalo mužstvo FK Jiskra Velké Březno. Za vysoké divácké účasti se od prvních minut odehrával na trávníku tvrdý boj. Hosté na nás vletěli jako bombardér B-16 do Afghánistánu. My jsme byli schopní se pět minut jen bránit a odkopávat míče do bezpečí. Tento tlak jsme ustáli, dali jsme se do pořádku a začali jsme se postupně dostávat k brance hostů. Ve 27. minutě se do slibné šance řítila jedna z našich útočných věží Radek Jakubec, který se pokusil přehodit brankáře, přičemž byl zastaven nedovoleným zákrokem. Následný přímý kop poslal Petr Burgr klasicky do kosmu, takže z toho nebylo nic. Ve 36. minutě však přišel výbuch radosti, jelikož se mezi obranou procpal náš gólostroj Petr Kolátor a poslal nás do vedení 1:0. Do šaten se výsledek již nezměnil. Druhá půle začala opět velice bojovně, kdy fotbalovější hosté předvedli několik kombinací a jedna z nich v 57. minutě skončila v brance a stav byl srovnán – 1:1. Tento stav nevydržel dlouho, jelikož v 61. minutě dostal na levé straně zálohy míč úplně osamocený Jan Kolátor, který ho následně naservíroval před bránu Radku Jakubcovi. Ten se nemýlil a poslal nás do vedení – 2:1. Od této chvíle se hra začala lehce přiostřovat, přičemž rozhodčí si karty až moc šetřil. A když už je rozdával, tak na špatnou, domácí stranu. Poté z klobouku vytáhl krásný zákrok náš brankář Vít Sláma, jelikož míč letící takzvaně “do šíby” vytáhl na roh. Také my jsme měli obrovskou šanci, kdy hostující hráč vykopával po rohovém kopu balon z brankové čáry. V poslední minutě nedovoleně zastavil rozeběhnutou mašinu Radka Jakubce hostující stoper, a šel se za to podívat, jak vypadají naše sprchy dřív, než všichni ostatní. Z následujícího přímého kopu trefil Zdeněk Kubát datla sedícího na špici desetimetrové břízy, a zápas tím skončil. Musíme vyzdvihnout všechny hráče domácích za neuvěřitelně bojovný výkon, který sice nebyl pro oko diváka úplně atraktivní, ale tři body zůstaly doma. Vidíme se v sobotu v 10:30 na hřišti v Libouchci, kde se utkáme s Libouchcem “B”. Náš B tým má po poslední výhře 6:0 proti Povrlům “B” volný los.