TJ Sebuzín vs TJ Slavoj Úštěk

Zimní přípravný zápas jsme zvládli na jedničku. V sobotu 7. 3. 2020 ve 14 hodin jsme se v přípravném zápase utkali s týmem TJ Slavoj Úštěk, který hraje soutěž Re/max Kožíšek II. třída dospělých – Op Litoměřice a drží 5. místo tabulky. My jsme mohli před mistrákem vyzkoušet i naší novou kameru, se kterou jsme povinni natáčet i naší soutěž. Předem bych chtěl poděkovat Terce Jelínkové, která se natáčení ujala a natočila celý zápas velmi dobře. V přípravném zápase si zahráli všichni hráči a zkoušeli se různé varianty před mistrákem.

Snažili jsme se hrát po zemi a využívat krajní hráče k náběhům za obranu, což se nám moc nedařilo. Zápas ze začátku nepřinesl žádnou velkou zásadní šanci. V 7. minutě musel náš gólman Víťa Sláma zasahovat proti dalekonosné střele na jeho bránu a úspěšně. Zápas se pak dál hrál nahoru a dolů, celkem vyrovnaně, ale bez nějakých velkých šancí. V 19. minutě se nám podařilo pěknou kombinační hrou, která začala už od gólmana, přes zálohu Pavla Jaroše na útočníka Jirku Vávru. Ten si narazil s Honzou Kolátorem, který ho poslal jedním dotykem za obranu a Jiří Vávra v sólovém nájezdu vstřelil gol na 1:0. Do této doby zápas probíhal celkem v pořádku, ale ve 20. minutě Tadeáš Hudík poslal krásným pasem za obranu Jirku Vávru, který byl nekompromisně sestřelen faulem. Jednoznačná červená karta měla být na místě a je jedno jestli je to přátelák, nebo není. Soupeř dostal žlutou kartu. Počas zápasu jsme měli více držení míče my a mohli i ohrozit bránu soupeře. Ve 27. minutě přišel opět nekompromisní faul před velkým vápnem od toho samého hráče, ale tentokrát šel do sprch. Přímého kopu se zhostil Zdeněk Kubát a orazítkoval jen horní tyč. Do konce první půle kluci v obraně hráli, co měli a soupeře nepustili k ničemu. Stav první půle 1:0.

Do druhé půle jsme naskočili s tím, že se pokusíme vstřelit nějakou tu branku. Dokázali jsme si víc vytvořit ze hry, měli jsme pár šancí dát gól. Jednu i z přímého volného kopu, ale bohužel bez gólu. V 67. minutě Pavel Jaroš poslal míč krásnou přihrávkou za obranu Honzu Světlého, který vstřelil gól na 2:0. Poté jsme trochu zvolnili a hra se opět vyrovnala. Soupeř dokonce hrozil i nějakou tou gólovou šancí a ta jim tam padla v 69. minutě na 2:1. Nepřestávali jsme hrát a jednu šanci dát gól měl Filip Smatana. Poté přihrávku za obranu dostal Jan Kolátor, který se ocitl sám před gólmanem, ale střela jen proletěla kolem tyče. V 80. minutě Petr Burgr střelou před velkým vápnem k tyči vstřelil gól na 3:1. Ke konci zápasu, a to v 85. minutě si Jirka Vávra opět narazil s Honzou Kolátorem, který pak šel sám na gólmana a vstřelil poslední gól zápasu na konečný stav 4:1. Zápas až na dva incidenty probíhal celkem v klidu.

Děkujeme TJ Slavoj Úštěk za přátelský zápas, ať se Vám daří. Celý nesestříhaný zápas můžete vidět na našem Youtube kanálu. TJ Sebuzín nebo zde máte video.