Sezóna 2013/14

TJ Vaňov –TJ Sebuzín     1:2 np  (1:0)

branky: domácí 45 minuta, hosté 88 minuta Jaroslav Kubát

           rozhodující penalta V.Purkard

Sestava: J.Marek-P. Smatana, B. Kubát,T.Vodrážka, Z. Kubát, P.Kolátor, V.Purkard, P.Burgr, J.Ehl, P. Jaroš, V.Focke, střídající hráči J.Světlý, J.Kubát, V.Čapík   trenér:V. Strnad

Na začátku zápasu, jsme předváděli slušný fotbal. Postupem času se naše hra přispůsobila domácím. Ty nás před přestávkou potrestali. Prohrávali jsme 1:0. Ve druhém poločase jsme vsadili vše na útok. Spousta neproměněných příležitostí z naší strany. Dvě minuty před koncem došlo k srovnání výsledku J.Kubátem. V tu chvíli se domácí složili a to jim přetrvalo do penaltového rozstřelu, kde rozhodující penaltu vstřelil V.Purkard.  

TJ Sebuzín – TJ Skorotice    5:1  (3:1)

branky: domácí 16.min V. Focke , 24.min V. Purkard, 45.min P. Jaroš, 69.min J. Ehl, 86.min  P. Kolátor

              hosté 30.min M. Svačil,

 žlutá karta domácí J. Světlý

Sestava: P. Janda (80.min J. Marek)-P. Smatana, B. Kubát, V. Lacina, Z. Kubát(61.min T. Vodrážka) – J. Světlý (46.min J. Ehl), P. Burgr, V. Purkard, P. Kolátor – V. Focke (58 min V. Čapík), P. Jaroš (78.min J. Kubát),  trenér:V. Strnad

Sobota, slunečné počasí, fotbal proti Skoroticím a zase jako vždy spousta domácích fanoušků. Co více si přát. Zápas soupeřů ze spodních pater tabulky. Mužstvo postaveno s defenzivními úkoly a hra na rychlé protiútoky.

Začátek od obou mužstev opatrný. Hrálo se více ve středu hřiště. Šancí bylo málo na obou stranách. Po 15.minutách to začalo. Naše desetiminutovka. Vstřelení dvou gólů 16.minuta V. Focke a 24.minuta V. Purkard byla tou nejlepší v jarní části. Po vedení 2:0, jsme se zbytečně zatáhli do obrany a snažili držet výsledek. To se nám samozřejmě nevyplatilo. Inkasovaná branka nastartovala hosty k větší aktivitě. Dobývali naši bránu, ale bez touženého efektu. Když, už končila první půle, přeci jen se nám povedl další kousek. Po druhém dlouhém pasu z obrany a pohotovém zakončení P. Jarošem odcházíme za stavu 3:1 do kabiny. Mužstvo se uklidnilo a přestávka pomohla k načerpání nových sil. 

Do druhého poločasu jsme postavili jinou taktiku a hráli na tři útočníky. Udělali jsme několik změn v sestavě a hráli útočně. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Hosté se nevzdávali. Nevypustili jediný souboj a drželi nás chvílemi pod tlakem. V 69.minutě přišla pro hosty rána. Střídající J. Ehl z dálky vystřelil a bylo 4:1. Hra už jen v klidu plynula do konce. Ještě v závěru P. Kolátor proběhl obranou hostí a nedal brankařovi šanci. Upravil výsledek. Pro hosty trocha krutý stav na 5:1.

Povinné tři domácí body a předposlední krok k záchraně. Díky všem hráčům za předvedenou hru a domácím fanouškům za skvělou atmosféru. Poslední  zápas nás čeká ve Vaňově a doufám že se rozloučíme se sezónou vítězstvím.

Velké Chvojno – TJ Sebuzín      3:2 np. (1:1)

branky: domácí 10.min, 71.min,    hosté 40.min a 64.min P. Jaroš,

žluté karty: 1 domácí, 1 hosté V. Focke,

penalty : za Sebuzín neproměněná v druhé sérii P. Kolátor,

Sestava: J. Marek- P. Smatana, B. Kubát, P. Burgr, T. Vodrážka- J. Světlý, Z. Kubát(81.min J. Pazour, V. Purkard, P. Kolátor, P. Jaroš, V. Focke, trenér:V. Strnad

Slunečné počasí, sobota odpoledne a pro nás venkovní zápas s Chvojnem. Toto byla pozvánka pro naše fanoušky. Přijeli jsme bojovat o body nutné k záchraně.

Hra z počátku vypadala dobře. Domácím jsme nepůjčili 10.minut míč. V 10. minutě se domácí v prvním útoku zápasu a první střelou z velkého vápna ujali vedení. Pro nás katastrofa. Hra z naší strany upadla do spánku. Nehezký fotbal kopírovali i domácí. Nedařilo se snad nic. Nebyla přihrávka, útok ani bojovnost. Z pohledu diváka to byl nepohledný fotbal. Atmosféra na hřišti připomínala klid před bouří. Ve 40.minutě po chybě domácí obrany se nám podařilo srovnat stav na 1:1 P. Jarošem. Před odchodem do kabiny se jiskřilo na obou stranách, po faulu na našeho hráče. Odnesli to obě strany po jedné žluté kartě.

Druhou půli jsme se snažili hrát aktivně i domácí se zmátořili a začal boj o body. Hra stále neodpovídala úrovni jakou jsme sehráli v Tisé nebo v Mojžíři. Dokázali jsme jít do vedení a zase jen po chybě domácích. V 64.minutě využil tuto obrovskou chybu P. Jaroš. Domácí začali více tlačit  naší obranu do úzkých. Náš brankář K. Marek zlikvidoval tutové dva góly. Když, už byl skoro překonán tak ho zastoupil obránce T. Vodrážka, který dostal balón do bezpečné vzdálenosti. Domácím se přeci jen povedlo srovnat. 71.minutě jsme špatně obsadili hráče a ten nedal brankaři šanci 2:2. Do konce utkání už vydržel vyrovnaný stav. A šlo se na penalty. Bod jsme měli a chtěli urvat dva.

Určení hráči si věřili. Nepovedlo se!  Ve druhé sérii chtěl mladý hráč P. Kolátor zastrašit brankaře fintou při rozběhu. Jeho střela vysoko nad branku zesměšnila jeho a přišli jsme o bod v penaltovém rozuzlení.

Čeká nás důležitý domácí zápas s tradičním rivalem ze Skorotic. Pozvánka na sobotu od 17. hodin.

TJ Sebuzín – FK Malečov     3:0  (2:0)

branky: domácí 36.min P. Jaroš , 41.min penalta P. Burgr , 47.min V. Focke ,

červené karta : hosté 11.min,

Sestava: P. Janda -P. Smatana, B. Kubát, P. Burgr, T. Vodrážka ( 46.min J. Světlý)- Z. Kubát, V. Purkard ( 63.min V. Lacina), P. Kolátor, V. Focke (58 min J. Dvořák), P. Jaroš, J. Ehl (80.min V. Čapík),  trenér:V. Strnad

Nejdůležitější domácí zápas v sezóně. Malečov, soupeř v tabulce s tří bodovou ztrátou. To znamenalo, hra o záchranu a odskok v případě vítězství v tabulce o šest bodů.              

Začali jsme disciplinovaně. Každý hráč plnil svou úlohu na hřišti. I hosté bojovně naladěni se pustili do zápasu s dobrou taktikou. Pozorně hlídali náš útok a hrozili rychlými výpady do naší obrany. Do vyložené šance jsme se dostali hned v úvodu zápasu, kdy V. Purkard z nenápadného útoku nastřelil břevno. Osudová chyba pro hosty přišla v 11. minutě zápasu. Hráč místo toho, aby pokračoval ve hře ostře kritizoval rozhodčího a inkasoval žlutou  kartu. Následně došlo k další urážce rozhodčího a ten tasil červenou kartu. Hosté se přestali věnovat fotbalu a stále probíhala kritika po celou první půli na rozhodčí. Naše hra proti deseti byla celých 30 minut složitá a neúčinná. Nemohli jsme vstřelit gól, který by nás uklidnil. Ve 36. minutě se to podařilo. Po levé straně nádherně unikl P. Kolátor a předložil gólovou přihrávku P. Jarošovi. Ovládli jsme hru na hřišti a měli další gólové příležitosti, které jsme neproměnili. Ve 41. minutě při jednom z dalších útoků, hostující hráč na zemi ve velkém vápně hostí zahrál balón rukou a byl tu pokutový kop. Určený hráč P. Burgr si postavil balón na značku. Jeho pokus brankář chytil, ale dorážku už ne. Vedení 2:0 a šlo se do kabin.

Uklidňující druhý gól, v kabině dobrá nálada, mužstvo věřící si ve vítězství. To byl dobrý základ do druhé půle.  

Takový vstup do druhé půle jsme opravdu nečekali. Ve 47. minutě jsme zahrávali rohový kop. Po několika odražených balónech ve vápně se k míči dostal V. Focke a přidal třetí gól. Hra byla v naší režii a proto jsme mohli vystřídat i klíčové hráče. Na hřiště se dostali střídající hráči, kteří odvedli dobrou práci. Udrželi výsledek 3:0. Snažili se svou bojovností ukázat, že také patří do tohoto mužstva. Šance, které si vytvářeli, udržovalo diváky stále v gólovém očekávání. 

Druhý krok a důležité tři body. Pokračujeme v sobotu venkovním zápasem ve Velkém Chvojně.  

TJ Spartak Tisá : TJ Sebuzín     2:3  (1:1)

branky: domácí 24.min, 80.min hosté ,42.min Z. Kubát, 60.min T. Vodrážka, 77.min V. Focke,

žluté karty: 82. min J. Ehl,

 Sestava: P. Janda -T. Vodrážka,P. Smatana,P. Burgr,B. Kubát,-J. Světlý (46.min V. Focke),Z. Kubát, V. Purkard,P. Kolátor,-P. Jaroš (89.min V. Čapík), J. Ehl (82.min V. Lacina), trenér:V. Strnad

Před tímto zápasem jsme si řekli, o co hrajeme. Cíl byl jasný získat potřebné body k záchraně. Bohužel, už nelze zaváhat s Tisou a to ani s dalšími soupeři v nastávajících kolech, toto bylo řečeno v kabině. Domácí celek je v poklidném nesestupovém pásmu této soutěže a mohl hrát uvolněně.

Zápas z naší strany nezačal dobře. V prvních 25. minutách jsme se na hřišti hledali. Nepodrželi míč a přihrávka vázla. Domácí hráli v pohodě. Kontrolovali hru, tvořili si šance. Ve 24. minutě po centru z pravé strany a našem špatném obsazení hráčů ve vápně skórovali pohotovou střelou. Po obdrženém gólu se jako mávnutím proutku změnila naše hra. Najednou jsme se tlačili do útoku, začali ovládat hru a co je podstatné, tvořili si jasné gólové příležitosti. Největší šance J. Ehl sám před brankařem. V. Purkard hlavou vedle brány. Oba zaváhali a neproměnili. Z takových šancí co jsme zmařili se přeci jen vyklubala šance ve 42. minutě a byla to gólová střela. Měl ji na svědomí Z. Kubát a do kabiny jsme odcházeli za nerozhodného stavu.

Do druhé půle jsme udělali změnu. Na hřiště se dostal V. Focke, který posílil hru v útoku.

Ve druhé půli jsme pokračovali v dobrém a bojovném fotbalu. Snažili jsme se příchodem třetího útočníka podnikat výpady na domácí svatyni. Začali ohrožovat brankaře střelami ze střední vzdálenosti a dočkali se. V 60.minutě střela nebo možná centr z pravé strany zapadl do domácí branky. Měl ji na svědomí T. Vodrážka a my vedli. Stupňovali jsme tlak na domácí branku a to se vyplatilo. V 77. minutě P. Kolátor z levé strany prošel přes tři domácí hráče a předložil gólovou přihrávku V. Fockemu a ten nás poslal do vedení o dvě branky. Domácí vystřídali. Spokojeni s tímto stavem jsme přestali hrát a nechali se zatlačit k vápnu. Střídající hráči soupeře oživili hru a na naší straně se tvořili chyby jedna za druhou. V 80. minutě jsme inkasovali po chybě ve středu hřiště. Do konce chybělo pár minut. Mužstvo zápas dokopalo a dobojovalo do vítězného konce.

Udělali jsme jeden z pěti kroků k záchraně. To je pro nás důležité. Těžký terén a nepříliš dobré počasí udělalo v zápase své. Díky. Pozvánka na domácí zápas v sobotu, čeká nás Malečov.  TJ Sebuzín : TJ Petrovice 2:4 (1:2)

branky:  domácí 30.min V.Focke, 67.min P.Burgr (penalta)

žluté karty: P.Burgr

Sestava: P.Janda -H.Ehl,P.Smatana,B.Kubát,P.Burger -J.Světlý (56.min T.Vodrážka),V.Purkard (86.min J.Kubát),Z.Kubát (82.min V.Čapík), P.Kolátor,-V.Focke, P.Jaroš( 64.min V.Lacina), trenér:V.Strnad

Domácí zápas proti Petrovicím měl být další těžkou zkouškou. Toto mužstvo hraje stále o postup do vyšší soutěže a přijel si pro jasné tři body. Každému soupeři nadělí minimálně pět až šest gólů.

Zápas začali obě mužstva s rozvahou. Byla vidět nepřesnost v rozehrávkách a hosté pomalu získávali půdu pod nohama a hrozili rychlými protiútoky. V 19. minutě došlo k nedorozumění v naší obraně. Špatné vyběhnutí brankaře, nepřesná přihrávka (malá domu) zapříčinila první gól (vlastní) v naší síti. Vyčítání a svádění této nepřesnosti nakoplo hostující mužstvo ještě více. Hra se po několika minutách uklidnila a zase jsme se tlačili do útoku. Ve 30. minutě hosté udělali chybu v zadních řadách. Úplně volný V.Focke, na středu velkého vápna se ocitl sám před brankařem a skóroval. Stav 1:1 nám dlouho nevydržel. Dvě minuty poté, po nedůrazném bránění ve středu hřiště hosté poslali výborný pas na svého útočníka a ten skóroval. Hra z naší strany nebyla důrazná a hosté ovládali hru v prvním poločase. 

Neměli jsme co ztratit a po přestávce jsme se vrhli do útoku. Jedna šance střídala druhou, ale proměňování gólových příležitostí nás trápí celou sezónu. Jednu z největších měl P.Jaroš, který šel sám na brankaře a promarnil ji. Vzápětí hosté po jednom ojedinělém útoku zmrazili naše naděje a skórovali potřetí. V našem mužstvu došlo ke změnám a na hřiště přišli nový hráči. Stále jsme útočili a dobývali hostující branku. V 67. minutě po individuální akci P.Kolátora ve vápně soupeř tohoto hráče poslal k zemi. Rozhodčí odpískal pokutový kop a P.Burgr s přehledem proměnil. Tlak na hostující branku, byl čím dál větší. Nastřelili jsme tyč a neproměnili žádnou šanci, což byla obrovská škoda. Hosté pak v 90. minutě z přímého kopu navýšili skóre na 4:2.

Ztrácíme body doma a to není dobré. Hrajeme vyrovnanou partii v této třídě s každým soupeřem. Hra a bojovnost je dobrá. Ten závěrečný vítězný krok nám stále uniká. Potřebujeme ho urvat na naší stranu. Další venkovní zápas nás čeká v Tisé.
TJ Mojžíř : TJ Sebuzín 1:4 (1:1) Branky: 1.min 1:0, 18.min 1:1 Burgr, 56.min 1:2 Kolátor,68.min 1:3 Focke,84.min 1:4 Jaroš SESTAVA: Dvořáček – Smatana,Ehl, B.Kubát,Burgr – Kolátor, Světlý(86.min Čapík), Purkard(79.min J.Kubát), Z.Kubát – Focke,Jaroš  

Víkendové nedělní zápasy nemusí každému vyhovovat. Domácí rezerva z Mojžíře je na tyto duely připravena. Přijeli jsme s cílem neudělat ostudu a pokusit se urvat bod. Z naší strany stále pokračují záchranářské boje. Povolán byl rezervní třetí brankář. Sestava se moc nelišila od předcházejících zápasů.

Vstup do zápasu nám hrubě nevyšel. Hned v úvodu jsme zapomněli pokrýt domácího útočníka a ten v 1.minutě zápasu skóroval do naší branky. Cca 10. minutě tentýž hráč ve stoprocentní šanci minul. Začátek jaký si nepřeje žádné mužstvo. Pomalu jsme setřásli nervozitu a začali hrát jednoduchý fotbal. V 18.minutě to přišlo. Přizemní střelou ze střední vzdálenosti P.Burgr srovnal stav na 1:1. Zjistili jsme, že s tímto soupeřem můžeme hrát vyrovnanou partii a začali  se více tlačit v útoku do zakončení. Několik slibných gólových šancí do konce prvního poločasu bylo promarněno z naší strany. Odcházelo se za nerozhodného stavu do kabin. 

Přestávka nám pomohla ujasnit si některé důležité věci. Ovládat hru na hřišti a pokračovat v rychlých protiútocích na domácí bránu, to byl cíl druhého poločasu.

Druhý poločas začal bez našeho zaváhání a pokračovali jsme v jednoduché aktivní hře. Říká se ,,V jednoduchosti je krása.,, a to nám vyšlo. V 56.minutě po krásné kombinaci se trefil P.Kolátor. Nic nevymýšlel a umístěnou střelou nás poslal do vedení v zápase. Mužstvo hrálo nebojácně a nepouštělo domácí k žádnému tlaku. V 68.minutě výborně hrající V.Focke utekl domácí obraně a pojistil naše naděje na zisk bodů třetím gólem. Domácí ještě hrozili ze standardních situací, ale nastřelili pouze brankovou konstrukci. Naší výbornou hru završil v 84.minutě P.Jaroš čtvrtým přídělem do domácí branky.

Tento zápas z pohledu trenéra byl zatím nejlepší, který jsem u tohoto mužstva zažil. Na konci mužstvo poděkovalo fandům za podporu a poslalo jim pozvánku na domácí zápas. Zápas sehrajeme v sobotu od 17 hodin a čeká nás ambiciózní mužstvo na postup ,,Petrovice,,. 

Tréninky měsíc květen hřiště Sebuzín

6.5. od 18 hod

8.5. svátek fotbálek jen v případě většího počtu hráčů čas bude upřesněn

14.5 od 18 hod

15.5. od 18 hod

20.5. od 18 hod

21.5. od 18 hod

27.5. od 18 hod

29..5 od 18 hodTJ Sebuzín : TJ Chlumec „B““    0:2 (0:1)sestava:J.Marek – B.Kubát,Smatana,Ehl – Z.Kubát ( 80.min Vodrážka),J.Kubát(46.min Světlý),Lacina( 46. Focke),Kolátor,Burgr-Purkard,Čapík (46.min Jaroš). Trenér Strnad Žluté karty: Ehl,Focke

Víkendový domácí zápas s Chlumcem, měl nabídnout vyrovnaný duel s dobrým fotbalem. Do tohoto zápasu jsme vkládali naděje na bodový zisk. Všichni hráči chodí pravidelně ve stejném složení na zápas, proto odpadá problém improvizované sestavy. Hráči  kteří nastoupili do první půle, měli prokázat svou bojovností, že patří do základu tohoto mužstva.

Zápas byl od začátku bojovný z obou stran. Hosté podnikali rychlé výpady a ty jsme úspěšně likvidovali. Z naší strany byli náznaky šancí, ale bez efektu. Hosté ve 26.minutě špatně zareagovali na naší šanci ve velkém vápně a po faulu rozhodčí odpískal pokutový kop. Určený hráč před zápasem na penaltu Z.Kubát si postavil balón na značku a svou šanci promarnil. Naše opařené mužstvo nepovedenou penaltou najednou přestalo kontrolovat hru. Hosté během pár minut provedli rychlý výpad a ve 29.minutě vstřelili první branku. Do konce první půle jsme si nic zásadního nevytvořili.

O přestávce v kabině jsme si řekli zásadní chyby a pokoušeli se nabudit na druhou část hry. Hektická debata probíhala ve slušném duchu. Udělali jsme hned tři změny a posílili ještě více útočnou řadu.

Celá druhá půle byla velmi bojovná z naší strany. Hosté sporadicky drželi balón. Naše šance, ale vždy končili v rukou hostujícího brankaře. Když už byl překonán, zaskočili za něho jeho spoluhráči a balón vždy poslali do bezpečné vzdálenosti. Naše zoufalá snaha dát branku nás ubíjela. Nervozita stoupala a hra už nebyla dobrá. Nedařilo se úspěšné zakončení hráčům, kteří jsou oporou týmu. V 90.minutě, když už jsme vsadili vše na jednu kartu v útoku, se podařilo hostům utéci a skórovat podruhé. 

 Z naší strany nešťastný zápas. Opravdu se nedá bez gólu zvítězit. Tyto body nám budou chybět v závěrečné fázi sezóny. Diváci ocenili dobrý výkon domácího brankaře J.Marka, který odchytal svoje první mistrovské utkání II.třídy. Závěrem malé popíchnutí. Uvědomit si chybu umí málokdo a svádět to na ostatní umí jen slaboch.  TJ Valtířov : TJ Sebuzín  1:0 (0:0)Sestava:Dvořáček(90.min Marek) – B.Kubát,J.Kubát,Z.Kubát,Ehl -Lacina(76.min Světlý),Kolátor,Burgr,Focke(66.min Vodrážka),Purkard – Jaroš(71.min Čapík) trenér: V. Strnad Žluté karty : Ehl, Jaroš, J.Kubát

Venkovní zápasy s Valtířovem bývají vždy velmi bojovné a vyrovnané. Soupeř, který jen tak body nerozdává. Poměrně ustálená sestava nám dávala naději na zisk jednoho bodu, možná jsme tajně doufali i s více body.

Zápas se vyvíjel podle našich představ nedostat gól v začátku utkání. Hra se zabezpečenou obranou, ve středu hřiště souboje a nějaký ten rychlý protiútok. To vše v první půli, se nám dařilo. Byl vidět nepříliš hezký fotbal od obou mužstev. Možná jsme herně byli na tom lépe. Šance jsme samozřejmě neproměnili, jako vždy. Domácí zahodili stoprocentní gólovou šanci před odchodem do kabiny, kdy z malého vápna nastřelili pouze břevno.

 Vstup do druhé půle byl už jiný. Moc dobrý z naší strany nebyl. Nechali jsme se zatlačit od soupeře do defenzívy. Nic se nám nedařilo. Rozehra mizerná, nepodrželi jsme balón ve středu hřiště, natož pak v útoku. Provedli jsme některé změny v sestavě. V obraně jsem změnu nechtěl udělat, protože stále odolávala náporu soupeře bez jediné chyby. Přispěl k tomu i výborně hrající J.Kubát. V 82.minutě přeci jen přišla chyba a ta byla rozhodující v tomto zápase. Nepokrytý Slezáček (Valtířov) prošel přes tři naše hráče ve velkém vápně a nemýlil se. Gól v naší síti zamával s celým mužstvem. Snažili jsme se o vyrovnání, ale nemohoucnost v proměňování šancí nás trápí zápas co zápas. Kaňkou zápasu, bylo obnovené zranění kolene našeho brankaře V.Dvořáčka před koncem zápasu.

Hodnocení mužstva ze strany trenéra není dobré. Někteří hráči na kterých jsem postavil boj o záchranu v této sezóně, neodvádí pro mužstvo dobré výkony. Kolektiv je potřeba více utužit a připomenout mu za koho hrají. Samozřejmě dám příležitost střídajícím hráčům. Stále věřím, že se naše výkony otočí s negativního pojetí hry na pozitivní. Fotbal se hraje pro diváky a ty nám zatím zachovávají přízeň. Hrozím se dne, kdy nás budou častovat za naše trápící se výkony. Sportu zdar a fotbalu zvlášť.           TJ Sebuzín : Malé Březno  2:3NP (2:1) Sestava: Janda – B.Kubát,Ehl,Smatana,Lacina – Z.Kubát,Burgr,Kolátor,Vodrážka(70.min J.Kubát) – Focke, Jaroš(81.min Čapík) TRENÉR: V.Strnad Branky: 21. min Lacina, 27 Z. Kubát pen. Červené karty : Smatana Žluté karty : Focke  

Toto měl být domácí tzv. zápas pravdy. Soupeř Malé Březno ve spodní části tabulky. Očekávali jsme tvrdé souboje a chtěli hrát útočný fotbal.  Hrou na tři útočníky jsme soupeře hodlali zaskočit.

Začátek zápasu nám tentokrát nevyšel. Místo toho, abychom proměnili střely v 6. minutě Kolátorem a 12. minutě Z.Kubátem v gólové vedení, tak jsme inkasovali ve 13 minutě branku. Rozhodčí samozřejmě přispěli svým dílem k tragédii fotbalu. Místo toho, aby pískal hlavní rozhodčí faul na našeho hráče, pustil hru a inkasovali jsme poprvé. Nepřesní rozhodčí procvičovali nervy jak domácí tak hostující lavičky. Naše mužstvo, se po gólu soupeře otřepalo a zahájilo obrat v prvním poločase. Ve 21. minutě nádhernou střelou z dálky Lacina první gól a ve 27. minutě po faulu na dobře hrajícího Kolátora ve vápně, proměněný pokutový kop Z.Kubátem, druhý gól a obrat byl na světě. Hosté hrozili z přímého kopu, který zahrávali dvakrát ze stejného místa. Pouze orazítkovali tyč naší brány.  Ještě než se odcházelo do kabin, jsme měli brankovou příležitost, kdy se V.Focke dostal před hostujícího brankaře a svou šanci promarnil.    

V kabině jsme si řekli, že nebudeme s rozehrou hry pospíchat a počkáme na naše gólové příležitosti, které zúročíme ve svůj prospěch.

 Začátek druhé půle, přinesl zase naší starou písničku a tou jsou neproměněné šance. Kolátor sám na brankaře. Po krásném centru Z.Kubáta  Jaroš hlavou vedle branky. Fotbalový boj se odehrával ve středu hřiště. Hosté hrozili z rychlého protiútoku a dobře chytající Janda nás držel nad vodou. V 71. minutě se stala osudová chyba v naší obraně, kdy hostující hráč proklouzl a šel sám na brankaře. Za záchranou brzdu zatáhl kapitán Smatana a po faulu se červenalo na naší straně. Došlo k přeskupení našich hráčů. Hosté se čím dál více tlačili do útoku. Tlak na naší obranu byl veliký. V 82. minutě nevydržel a inkasovali jsme branku. Nepříliš přesný rozhodčí přidali svůj díl i ve druhém poločase.

Zápas skončil 2:2 a šlo se na penalty, které přisoudí jednomu mužstvu druhý bod. Z našich hráčů se na penaltu nikdo nehrnul kromě dvou Kolátora a Burgra (oba proměnili své pokutové kopy). Nevděčnou roli dostal dobře hrající Lacina a orazítkoval jen tyč brankové konstrukce. Protože hosté  nechybovali ani jednou, odvezli si z našeho hřiště dva body.

Pokud nebudeme proměňovat brankové příležitosti, nebudeme vyhrávat. Obrovská škoda. V dalším kole zajíždíme k dalšímu těžkému soupeři, který doma body jen tak neodevzdává a tím je Valtířov.      

FK Chabařovice : TJ Sebuzín  2:0 (1:0)Sestava: Janda -B.Kubát,Smatana,Z.Kubát,Ehl – Vodrážka (71.min Focke),J.Kubát(61.min Světlý),Lacina(83.min Čapík),Kolátor,Burgr – Jaroš (85.min Huml) Trenér : V. Strnad žluté karty: Smatana  

V tomto kole, jsme jeli odehrát zápas na půdu dalšího aspiranta na postu do vyšší třídy. Mužstvo Chabařovic je aktuálně na druhé příčce tabulky. Naše mužstvo se sešlo v kompletní sestavě a tak jsme mohli variantu ,,stabilní obrany a přechod do rychlého protiútoku,, využít v tomto zápase.

Jako v předešlých zápasech, nám vstup do utkání vyšel jak herně, tak na brankové příležitosti, které jsme však nedokázali zúročit v náš prospěch. Již v 5. minutě se Kolátor ocitl po pěkné individuální šanci sám před brankařem. Brankař tuto gólovou příležitost zlikvidoval. Domácí nás ohrožovali jen sporadicky, ale když se dostali do šance stoprocentně ji dokázali využít. V 19. minutě rozhodčí po střetu Smatany a domácího hráče v pokutovém území nařídil penaltu. Domácí hráč Kytka tuto nabídnutou příležitost nevyužil. Začala se nám dařit kombinace a hra na pohled byla dobrá. Ohrožovali jsme domácí svatyni. Jarošova šance a Laciny nádherná střela, to vše bez gólového přičinění. Ve 35.minutě zahráváme rohový kop bez efektu a domácí rychlým odkopem našli na půli volného Kytku. Nejnebezpečnějšího  hráče domácích jsme nedokázali pohlídat a ten běžel od středu hřiště sám na brankaře a dal první gól zápasu.  Za stavu 1:0 pro domácí se odcházelo do kabin.

Začátek druhé půle, přinesl taktický boj od obou týmů. Nikdo se nepouštěl do žádné zbrklé akce. Obrana bez zjevných chyb na obou stranách. Zlepšená hra na naší straně přinesla šance, kdy opět Kolátor v 58.minutě šel sám na branku a nedal. Změnou hráčů jsme posílili útok a tlačili se do dalších šancí. Nastřelili jsme brankovou konstrukci , ale stále bez gólu. Samozřejmě přišel trest ze strany domácích v 78.minutě. Po jedné ojedinělé šanci opět dobře hrající Kytka prostřelil našeho brankaře a bylo hotovo. Do konce zápasu si pohlídali domácí své vítězství.

Zase nám soupeř dal lekci z produktivity. Tři gólové šance a dva góly. Celková hra přinesla zlepšení. Proměňování šancí z naší strany bez úspěchu. Čeká nás domácí zápas, kde musíme zabrat a zúročit stoupající výkon. Se-bu-zín do-to-ho.  

Tréninky Duben

středa 2.4. od 17.00 hod

čtvrtek 3.4. od 17.00 hod

úterý 8.4. od 17.30 přátelský zápas hřiště Sebuzín sraz 16.30 hod

středa 9.4. od 17.00 hod

úterý 15.4. od 17.30 hod

čtvrtek 17.4. od 17.30 hod

středa 23.4. od 17.30 hod

čtvrtek 24.4. od 17.30 hod

úterý 29.4. od 17.30 hod

TJ Sebuzín : MSK Trmice     0:3 (0:2)

Sestava: Janda – Smatana,Z.Kubát,B.Kubát,Vodrážka – J.Světlý ( 58.min J.Kubát),Focke,Purkard(29.min Dvořák),Ehl,Jaroš – Čapík(67.min M.Huml)

žlutá karta: J. Dvořák

 O víkendu jsme sehráli další domácí zápas a to s velmi dobrým soupeřem, který v této sezóně neztratil bod. Chvíli před začátkem zápasu, přišla omluva od dvou hráčů (Lacina,Dvořák – pracovní vytížení). Tito hráči měli nastoupit v základní sestavě domácího celku Sebuzína. Začátek zápasu  se nám velmi zkomplikoval a muselo dojít ke změně hráčů. Hra měla být založena na pevné obraně a zakládání rychlých protiútoků  na Trmickou bránu.

Začátek první půle nám  málem vyšel, kdy ve druhé minutě Ehl podnikl rychlý protiútok a od středového kruhu šel sám na hostujícího brankaře. Jeho ukvapená střela z velkého vápna však skončila mimo brankovou konstrukci. Dvacet minut se nám dařilo plnit stanovený cíl. Hosté poprvé ohrozili naší bránu ve 23. minutě a to po centru hlavičkovali mimo bránu. Hned vzápětí poslali ve 25. minutě další centr do velkého vápna, kde udělal první a velikou individuální chybu náš brankař, který vyběhl a nezasáhl míč. Balón se odrazil k hostujícímu hráči a ten skóroval do prázdné brány. Od tohoto okamžiku se hra změnila, hosté se tlačili stále více před naší bránu a obrana byla pod velikým tlakem. Když jsme očekávali hvizd rozhodčího a ukončení prvního poločasu, přišla druhá individuální chyba našeho brankaře. Po dalším centru soupeře, brankař neudržel míč v rukavicích a  spadl přímo před hostujícího hráče. Ten nezaváhal a lobem dostal míč do odkryté brány. Za stavu 0:2 se odcházelo do kabin.

Nálada špatná a rozpoložení v kabině bylo na bodu mrazu. Motivovat mužstvo do dalšího boje, bylo velmi obtížné. Změnili jsme taktiku a zkusili zaskočit soupeře hrou na tři útočníky.

Ve druhé půli si soupeř naši hru pohlídal a nepouštěl nás do žádné šance. V 66. minutě jsme chtěli provést střídání v našich řadách. Pomezní rozhodčí na půli hřiště avizoval hlavnímu rozhodčímu střídání a nevěnoval pozornost rychlé rozehrávce soupeře. Hlavní rozhodčí hru pustil a dezorientovaná obrana inkasovala potřetí. Závěr přinesl plno tvrdých soubojů, kde hrozilo zbytečné zranění.

Celková hra nebyla dobrá jak ze strany domácího celku tak ani hostujících hráčů. Trmice nám předvedli lekci z produktivity, kde využili našich chyb ke skórování. Kaňkou zápasu bylo zranění domácího hráče V.Purkarda v prvním poločase.

 Po tomto zápase děkujeme domácím fanouškům za dobrou atmosféru a doufám, že nám v následujících těžkých zápasech zachovají přízeň.

22.3.2014

TJ SEBUZÍN : TJ Povrly     3:0 (2:0)

Sestava: Janda – Z.Kubát,B.Kubát,Smatana,Burgr(86 Vodrážka),Světlý(46 Čapík).Focke(72 Lacina),Kolátor,Jaroš,Purkard,Dvořák( 83 J.Kubát). Trenér: V. Strnad Branky: 12.min. Z.Kubát,40.min Focke( Jaroš),67.min Purkard (Jaroš) Červená karta: 16.min – hosté, Žluté karty: 3 hosté, 1 domácí (Dvořák)  

První mistrovský zápas a zároveň první ostrý test po zimní přestávce, nás čekal v domácím prostředí. Jelikož Povrly figurovaly na páté příčce podzimní tabulky, byly mírným favoritem tohoto utkání. Do zápasu jsme nastupovali s jasným cílem. Vstřelit úvodní branku hned na začátku utkání, poté uklidnit a režírovat hru.

Začátek zápasu nám bezpochyby vyšel. Když se ve 12 minutě trefil přízemní střelou ze střední vzdálenosti Z.Kubát a tím nastartoval bojovný výkon našeho mužstva. Soupeř námsvou nedisciplinovaností  hrozně ulehčil první půli. Již v 16 minutě po dvou žlutých následovala červená a hostující mužstvo hrálo v oslabení. Hra proti deseti nám vůbec nevyhovovala. Další roli sehrálo špatné počasí. Ve 40 minutě se zrodila nejhezčí akce utkání. Kde J.Dvořák našel rozběhnutého P.Jaroše, který ve velkém vápně patou vrátil balón V.Fockemu a ten nemilosrdně skóroval. Do kabiny jsme odcházeli s dvoubrankovým vedením.

Druhá půle měla z naší strany působit pohodovým dojmem. Pohlídat soupeře, aby nedocházelo k ohrožení naší branky a přidat gól do sítě soupeře. Soupeře jsme pohlídali, hrozil jen ojediněle a málo. Nedařilo se však ve střední části hřiště podržet balón. Postupná mezihra záložní řady se taktéž nedařila a útoky byly provázeny zbrklým zakončováním. V 67.minutě padl gól po trefě V.Purkarda, přišlo úplné uklidnění mužstva a došlo k prostřídání našeho celku čerstvými hráči. Závěr nepřinesl nic neočekávaného a může nás těšit výsledek. 

Díky celému vedení i sponzorům, kterých si zvlášť v dnešní době opravdu vážíme!

TJ Sebuzín : TJ Střekov „B“   2 : 5 (1:2)

BRANKY : Kolátor, Jaroš SESTAVA : Janda (Marek) – Vodrážka (Z.Kubát), Smatana,B.Kubát, Focke – Kolátor(M.Huml),Purkard,Jaroš,Burgr,J.Kubát(Bím),Čapík(Flade).

Program na BŘEZEN

  6.3  – Hřiště Sebuzín, trenink od 16:30   9.3 – Hřiště SEBUZÍN – přátelák Střekov „B“ od 14:00, sraz ve 13:00 13.3 – Hřiště Sebuzín, trenink od 16:30 15.3 – Hřistě Sebuzín od 13:00, trénink plus brigáda 19.3 – Hřiště Sebuzín, trenink od 16:30 22.3 – Hřiště Sebuzín – První jarní mistrovské utkání proti Povrlům od 15:00, sraz ve 14:00 27.3 – Hřiště Sebuzín, trenink od 16:30 29.3 – Hřiště Sebuzín – Mistrovské utkání proti Trmicím od 15:00, sraz ve 14:00 Dále připomínám do konce března zaplatit příspěvky

TJ Sebuzín : TJ Svádov   1:3 (0:1)

branka: Kolátor ( Flade)

SESTAVA: Janda – Smatana,B.Kubát,Vodrážka,Z.Kubát – Světlí,J.Kubát,Jaroš,Purkard,Burgr – Čapík střídali: Sláma,Kolátor,Flade,Huml,Pazour    HODNOCENÍ TRENÉRA : První přípravný zápas v tomto roce jsme absolvovali na umělé trávě. Náš soupeř TJ Svádov hrající I.B třídu se pohybuje ve spodní části tabulky své soutěže. Do zápasu jsme vstupovali s určitou taktikou, která byla zaměřena na kompaktní obranu. Osobní pokrytí jednotlivých hráčů v obranné fázi vyžadovalo důkladné plnění úkolů.

Od začátku zápasu se nám dařilo plnit požadované úkoly a nepouštět soupeře do žádné vyložené šance. V přechodu do útočné fáze se nám vůbec nedařilo a hostujícího brankáře jsme v prvním poločasu jen sporadicky ohrožovali. Musím však podotknout, že cíl byl nedostat gól a narušovat rozehrávku soupeře. Což se nám po několika rohových kopech soupeře nepovedlo. V cca 30 minutě po jednom z rohů inkasovalo naše mužstvo po chybě brankáře gól.

Ve druhé půli došlo k vystřídání několika hráčů včetně brankáře. Obrana podstupovala čím dál více soubojů a soupeř nás zatlačil k velkému vápnu. V cca 50 minutě druhého poločasu došlo k téže standardní situaci jako v prvním poločase a přetažený rohový kop skončil v naší brance. Poté se hra přesunula do střední části hřiště a zde se nám povedlo vstřelit branku po jednom z rychlých protiútoků v cca 65 minutě. Soupeř udeřil během několika minut po naší chybě a ujal se vedení 3:1. V posledních 20 minutách byla hra opticky vyrovnanější a soupeř hrozil jen z rychlých protiútoků, které zlikvidoval bravurně náš brankář. Závěr nepřinesl nic neočekávaného a soupeř si pohlídal výsledek.

Podle mého názoru je potřeba zlepšit pohyb levého a pravého záložníka. Suverenitu brankáře a jeho jistotu.

Pevně věřím, že následující zápasy, které budeme absolvovat budou opravdu těžké, dopadnou pro Sebuzín úspěšně a že při fotbale zažijeme jenom samé pěkné zážitky! Díky celému vedení i sponzorům, kterých si zvlášť v dnešní době opravdu vážíme! 

První přátelák máme za sebou

TJ Sebuzín : Výběr ÚL  4:3  (1:2)

sestava: Marek- Smatana,Vodrážka,B.Kubát,Z.Kubát,J.Kubát,Čapík,Burgr,Světlý,Jaroš,Dvořák,Huml,Flade

V neděli 16.2.2014 od 14:00 na umělce v Neštěmicích tréninkový zápas všech hráčů. Sraz na hřišti ve 13:15. Hlašte účast buď do vzkazů tady na webu a nebo sms viz. kontakty 

Tréninkový plán na únor 4.2.2014  běh, nábřeží střekov od 18:00 ( dobrovolné)5.2.2014  běh, nábřeží střekov od 18:00 (povinné) 8.2.2014 trénink,běh, hřiště Sebuzín(Brná), sraz na hřišti v Sebuzíně ve 14:15(boty na běhání i na hru) 11.2.2014 běh, nábřeží střekov od 18:00 (povinné) 20.2.2014 běh, nábřeží střekov od 18:00 23.2 2014 přátelák se Svádovem od 14:00, sraz ve 13:00 na Armě Od 26.2 – 2.3 soustředění ve Sloupu – hlašte účast