Na penalty to nevyšlo!

Tuto sobotu jsme jeli hrát do neoblíbených Petrovic, kde se nám dlouhodobě nedaří, když spousta z nás v této vesnici na hranicích nikdy nevyhrála. Jeli jsme tam s cílem vyhrát a zlomit prokletí. Zápas se asi o 15 minut zpozdil kvůli pozdnímu příjezdu rozhodčího. Bohužel se nám celý zápas zkomplikoval již při úvodním losu, kdy jsme bohužel vyfasovali stranu proti slunci a ještě do kopce. Jak se velmi brzy ukázalo, dlouhé míče nám dělaly značné potíže, jelikož viditelnost byla opravdu velmi špatná. Zápas byl ale vyrovnaný, obě strany spíše bránily a snažily se neudělat žádnou větší chybu. K první vážnější střele z těžké pozice se dostal Petr Burgr, kterého skvěle vychytal brankář domácích. Z následného rohového kopu se ke krásné střele dostal Jan Světlý, který k naší smůle nastřelil pouze břevno. První velká šance přišla až se závěrem prvního poločasu, kdy se k centrovanému míči dostal Jan Ehl, který v těžké pozici jen těsně minul pravou stranu soupeřovo branky. O poločase jsme dostali kartáč od našeho trenéra, jelikož jsme hráli opravdovou “tužku”, téměř nikdo se nenabízel, všude jsme byli pozdě, v soubojích jsme propadali, střed hřiště byl téměř nulový. S pokyny od trenéra jsme nastoupili do druhého poločasu, a hned ve 48. minutě se ke střele zpoza vápna dostal Radek Jakubec a prudkou přízemní střelou nás poslal do vedení 1:0. Vyrovnání bohužel přišlo záhy, kdy z přímého kopu od postranní lajny zapadl centrovaný balon do horního rohu branky – 1:1. Následně skvělým výběhem vychytal domácího útočníka náš brankář Vít Sláma. Velkou šanci po propadlém balonu měl ještě v závěru hry Radek Jakubec, ale tuto šanci neproměnil a šlo se na penalty. Kopalo se asi osm sérií, přičemž my jsme zklamali dvakrát a soupeř pouze jednou a bral tedy dva body, my jenom jeden. I přes to zůstáváme první a příští týden přivítáme na domácím hřišti v sobotu 16.10. od 16:00 hodin tým FK Malečov, přičemž tento zápas pro nás bude mít speciální náboj. Přijďte nás proto podpořit v co nejvyšším počtu!

TJ Sebuzín 2:0 TJ Spartak Tisá

Další sobota, další výhra! Sebuzínský válec pořád valí na plné obrátky! Na našem hřišti jsme tentokrát přivítali tým TJ Spartak Tisá. Soupeř přijel s jasným cílem, a to zabezpečit obranu a zkoušet překvapit z brejků. Fotbal to pro oko diváka asi nebyl úplně nejkrásnější, jelikož se hodně balonů nakopávalo a obě strany se snažily neudělat žádnou větší chybu. Do poločasu se ani jeden tým nedostal k žádné vyložené šanci, a do šaten se šlo za nerozhodného stavu. Druhý poločas byl úplně stejně opatrný, jako ten první. V průběhu poločasu přišlo několik břeven, například od Petra Kolátora, kterému nevyšel obstřel a poté od Jana Ehla z přímého kopu. Vyloženou šanci měl Tadeáš Hudík, kterého zneškodnil skvěle chytající brankář hostů. Už už se zdálo, že nám Tisá jako první tým vezme nějaké body, ale opět se potvrdilo pravidlo, že se fotbal hraje až do konce. Taktéž se ukázala profesionalita našeho trenéra Petra Smatany, který vrátil do hry odpočinuté útočníky. První gól přišel totiž v 87. minutě zápasu, kdy důležitý souboj ve vápně hostů vyhrál Jan Ehl, dostal se do svého obvyklého klidu a balon poslal za záda soupeřovo golmana a mohlo se slavit – 1:0! O minutu později jsme zahrávali rohový kop, do kterého vletěl jako utržený ze řetězu Radek Jakubec, ukradl balon z nohy Jana Ehla a rozhodl o našem vítězství 2:0!

TJ Sebuzín 2:0 MSK Trmice

Sobotní domácí zápas se A týmu opět vydařil na výbornou. Přivítali jsme tým MSK Trmice. Od úvodního hvizdu jsme se překvapivě dostali do tlaku jako první my a dobrých patnáct minut jsme soupeře nepustili z jeho vlastní poloviny. Od samého začátku však utkání postrádalo jakoukoliv kombinaci, balony spíše létaly vzduchem. První velkou šanci měl Petr Kolátor, který bohužel nenavázal na svojí střeleckou a z velice slibné pozice netrefil branku. Poté ale svou nepřesnost napravil, když ve 21. minutě dal pěkný balon do náběhu Janu Ehlovi, který zahrál gólmanovi hostů na dudy a poslal nás do vedení 1:0. Znovu jsme neproměnili několik vyložených šancí, kdy hosty podržel skvěle chytající golman. Soupeř se naštěstí nedostal do ničeho nebezpečného, tak nás neproměněné šance nemusely mrzet. Před koncem poločasu si na rohový kop, který zahrával Michal Šindelář, naběhl kapitán týmu Andreas Schmidt, zmátl soupeře tím, že naznačil pravou nohou, avšak míč ke vzdálenější tyči poslal levačkou a mohli jsme slavit znovu – 2:0. Druhý poločas začal tak, jako skončil první, a tedy opět jsme soupeře k ničemu vážnějšímu nepustili. Bohužel jsme neproměnili obrovské množství vyložených šancí, což by nás v jiných zápasech mohlo mrzet. Zápas tak skončil výhodou domácích 2:0 a jako jediní zůstáváme dál stoprocentní. Příští víkend má A tým volný los. Další zápas odehrajeme opět doma, a to 2. 10. 2021 od 16:30 proti TJ Spartak Tisá. B tým se představí v sobotu 25. 9. 2021 od 16:30 na hřišti TJ Dubice.

TJ Libouceh B 1:6 TJ Sebuzín

Zápas na hřišti TJ ČSAD Libouchec “B” zvládlo naše áčko na výbornou. Do zápasu jsme vstoupili jako obvykle velice vlažně, kdy už ve třetí minutě soupeř po dorážce z rohového kopu umístil balon za záda našeho golmana – 1:0. Inkasovaný gól nás probral, a začali jsme se konečně dostávat do zápasu. V 11. minutě se uvolnil Jan Ehl, protancoval obranou a předložil míč před prázdnou bránu Radku Jakubcovi, který o břevno poslal míč do branky – 1:1. Druhý gól byl téměř jako přes kopírák, kdy se na levé straně šikovně uvolnil Jan Kolátor a předložil míč před branku našemu králi ve výběru místa ve vápně Radku Jakubcovi, který s klidem zabijáka zvýšil na 2:1. Do šaten jsme tak šli s jednogólovým náskokem. Druhý poločas začal v trochu jiném režimu, jelikož soupeř se na nás začal víc tlačit a tím pádem otevřel svoji obranu. V 62. minutě jsme zahrávali přímý kop ze slibné pozice, avšak míč skončil ve zdi a odrazil se k jednomu z našich hráčů, který z voleje nabombil protihráče přímo do hlavy, přičemž balon se odrazil k Petru Burgrovi, který míč poslal k pravé tyči branky – 3:1. O pár minut později se na výlet na útočnou polovinu vydal kapitán Andreas Schmidt, který zatáhl balon k lajně a nacentroval ho před prázdnou bránu. Jan Ehl s ledových klidem a nikým nenapadán hlavou zvýšil náš náskok na 4:1. Tempo zápasu se trochu zvolnilo, jelikož my jsme se už neměli kam hnát a soupeře jsme do žádných vyložených šancí nepustili. V 79. minutě střelou zpoza vápna přehodil brankáře Petr Burgr – 5:1. Brankář hostů vypadal, že rezignoval. V 84. minutě dokončil demolici prvním hattrickem v zelenobílém Radek Jakubec, za což slíbil uspořádat v Sebuzíně přednášku pro širokou veřejnost “Jak si umět stoupnout ve vápně.” Již v sobotu přivítáme na domácím hřišti tým MSK Trmice, a to od 17:00 hodin. Před námi bude hrát i náš B tým, který změří síly s FK Jiskra Velké Březno “B”, s to od 13:30 hodin. Přijďte nás podpořit, dát si pivko a klobásu a užít si spolu s námi fotbalovou sobotu!