11. kolo 10 gólů v síti soupeře.

V sobotu k nám na střelnici zavítal tým TJ Chlumec “B”. Domácí hráči měli o motivaci postaráno, jelikož Radek Jakubec slíbil za každý vstřelený gól basu šampaňského. Zápas začal výtečně, kdy hned z rozehry náš kapitán Ánry Šmitke namazal hostujícímu útočníkovi, naštěstí naše obrana stihla tento brzký požár uhasit. Už ve třetí minutě jsme šli do vedení, kdy roh kopnutý Honza Kolátor tečoval Honza Ehl – 1:0. Ve 21. minutě zápasu z hranice velkého vápna vypustil Honza Kolátor ze své levačky neskutečnou rumbakouli, která skončila v brance soupeře a popálila hostujícímu gólmanovi ruce – 2:0. O chvíli později přišel psychický výlev jednoho nejmenovaného hostujícího hráče, a tahaly se dvě žluté karty, po jedné na každé straně. Poté se nám poprvé po deseti letech povedla tiki-taka, kdy jsme balon od stopera dostali přihrávkama podzemí až k Janu Ehlovi, který balon po krásné akci uklidil do kasy – 3:0. O pár minut později naservíroval míč po rychlém autu Jan Ehl Jan Světlý, který v klidu zamířil k pravé tyči – 4:0. Do poločasu se ještě trefil Radek Jakubec – 5:0. V 55. minutě zkompletoval hattrick Jan Ehl, když vypálil jednu jedovatou z přímého kopu, se kterou si brankář hostů neporadil – 6:0. Následovaly dva rychlé góly Radka Jakubce, který taktéž završil hattrick a v duchu nejspíš počítal, na kolik ho sranda se šampaňským bude stát – 8:0. Dva góly ještě přidal stoper Petr Kolátor, který si udělal výlet do pokutového území hostů s cílem nahrát na gól našemu hrajícímu trenérovi Petru Smatanovi, který naskočil na závěr zápasu a nahrál na druhý ze zmiňovaných gólů Petra Kolátora, ač mohl sám dávat do prázdné. Tím ukázal týmového ducha. Příští zápas odehrajeme proti týmu TJ Přestanov, v sobotu od 14:30 na hřišti v LIBOCHOVANECH.

Na penalty to nevyšlo!

Tuto sobotu jsme jeli hrát do neoblíbených Petrovic, kde se nám dlouhodobě nedaří, když spousta z nás v této vesnici na hranicích nikdy nevyhrála. Jeli jsme tam s cílem vyhrát a zlomit prokletí. Zápas se asi o 15 minut zpozdil kvůli pozdnímu příjezdu rozhodčího. Bohužel se nám celý zápas zkomplikoval již při úvodním losu, kdy jsme bohužel vyfasovali stranu proti slunci a ještě do kopce. Jak se velmi brzy ukázalo, dlouhé míče nám dělaly značné potíže, jelikož viditelnost byla opravdu velmi špatná. Zápas byl ale vyrovnaný, obě strany spíše bránily a snažily se neudělat žádnou větší chybu. K první vážnější střele z těžké pozice se dostal Petr Burgr, kterého skvěle vychytal brankář domácích. Z následného rohového kopu se ke krásné střele dostal Jan Světlý, který k naší smůle nastřelil pouze břevno. První velká šance přišla až se závěrem prvního poločasu, kdy se k centrovanému míči dostal Jan Ehl, který v těžké pozici jen těsně minul pravou stranu soupeřovo branky. O poločase jsme dostali kartáč od našeho trenéra, jelikož jsme hráli opravdovou “tužku”, téměř nikdo se nenabízel, všude jsme byli pozdě, v soubojích jsme propadali, střed hřiště byl téměř nulový. S pokyny od trenéra jsme nastoupili do druhého poločasu, a hned ve 48. minutě se ke střele zpoza vápna dostal Radek Jakubec a prudkou přízemní střelou nás poslal do vedení 1:0. Vyrovnání bohužel přišlo záhy, kdy z přímého kopu od postranní lajny zapadl centrovaný balon do horního rohu branky – 1:1. Následně skvělým výběhem vychytal domácího útočníka náš brankář Vít Sláma. Velkou šanci po propadlém balonu měl ještě v závěru hry Radek Jakubec, ale tuto šanci neproměnil a šlo se na penalty. Kopalo se asi osm sérií, přičemž my jsme zklamali dvakrát a soupeř pouze jednou a bral tedy dva body, my jenom jeden. I přes to zůstáváme první a příští týden přivítáme na domácím hřišti v sobotu 16.10. od 16:00 hodin tým FK Malečov, přičemž tento zápas pro nás bude mít speciální náboj. Přijďte nás proto podpořit v co nejvyšším počtu!